loading
background image

Pantomim, sözsüz olarak herkesin duygularına seslenip birçok şeyi dile getiren bir sanattır. Bütünü taklit etmek anlamına da gelir. Bedensel bir aşırılıktan ziyade karşıtlıkları yaratarak kinestetik bir form görmemizi sağlar. Gündelik hayat içerisinde çeşitli bedensel ve duygusal aktivitelere sahip oluruz. Bunların yeniden ve başka bir gözle sahneye taşınması durumunda izleyici açısından büyük bir haz duygusunun ortaya çıkmasını olanaklı kılar. Kısaca özetlemeye çalıştığımız pantomim sanatı son yıllarda ülkemizde ve dünyada yeniden ele alınıp işlenir olmuştur.

2009 yılında kurulmuş olan Mimhane ekibi olarak, Pantomim Sanatının yaygınlaşması, sanatsal gelişkinlik sağlaması ve günümüze bu alandan müdahale ederek seyircinin algısına dokunmak adına yola çıkarak bir başlangıç yapmış olduk. Oyunlarımızı farklı mekânlarda gerçekleştirmek niyetindeyiz.

“Mimli Rüyalar”,“Sandık”,“Titreşim-Bir”,“Mimleyen Nağmeler” ve “H2O” şimdiye kadar ürettiğimiz oyunlarımız arasında. Umarım ilerleyen süreçte yeni üretimlerle farklı biçimleri zorlayan olanakları gerçekleştiririz.

Günümüz insanını değiştirecek güçte olan sanat alanına bizim de Mimciler olarak söz söylemek, hayatın içerisinde devinen bireye farklı bakış açıları sağlamak zor olmasa gerek. Yeter ki ortak akıl geliştirme çabası hiç dinmesin.

News Scroller BG
News Scroller Text
Top Icons Color
Menu Background Color
Menu BG Opacity
Menu Font color
Breadcrumb BG
Breadcrumb Text
Breadcrumb Text Hover
Content Background
Paragraphs
Links
Footer Background
Footer Social Icons
Footer Menu
Footer Copyright
Heading 1
Heading 2
Heading 3
Heading 4
Heading 5
Heading 6